Producenci
Gigabyte Płyta główna X870 A ELITE WF7 ICE AM 5 4DDR5 HDMI/USB-C ATX
Opis
- AMD Socket AM5Supports AMD Ryzen 9000 / 8000 / 7000 Series Processors
- Digital twin 16+2+2 phases VRM solution
- Dual Channel DDR54*DIMMs with AMD EXPO Memory Module Support
- WIFI EZ-Plug: Quick and easy design for Wi-Fi antenna installation
- EZ-Latch PlusPCIe and M.2 slots with Quick Release & Screwless Design
- EZ-Latch ClickM.2 heatsinks with screwless design
- Sensor Panel LinkOnboard video port for hassle-free in-chassis panel setup
- Friendly UI: Multi-Theme, AIO Fan Control, and Q-Flash Auto Scan in BIOS and SW
- Ultra-Fast Storage4*M.2 slots, including 3* PCIe 5.0 x4
- Efficient ThermalVRM Thermal Armor Advanced & M.2 Thermal Guard L
- Fast Networking2.5GbE LAN & Wi-Fi 7 with directional Ultra-high gain antenna
- Extended ConnectivityDual USB4 Type-C with DP-Alt, HDMI
- Reliable AudioRealtek ALC1220 HD Audio & Audiophile Grade Capacitors
- Ultra Durable PCIe Armor : The metal back plate of PCIe x16 slot for enhanced durability
- PCIe UD Slot X PCIe 5.0 x16 slot with 10X strength for graphics card
Dane techniczne
| Model | X870 A ELITE WF7 ICE |
| Gniazdo procesora | Socket AM5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 3 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 7 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 9 |
| Zintegrowany procesor | Tak |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD X870 |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6666 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 256 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x M.2 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | Gniazda rozszerzeń |
| Grafika | Zintegrowany procesor graficzny ze wsparciem AMD Radeon Graphics + kontroler ASMedia USB4: |
| Karta dźwiękowa | KODEKS Realtek ALC1220 |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax |
| Interfejs sieciowy | LAN
Realtek Wi-Fi 7 RTL8922AE (PCB rev. 1.1)
|
| Porty USB na tylnym panelu | 12 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 7 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 6 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 3 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x S/PDIF |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x SMA |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB4 Typ-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Q-Flash Plus |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Taśma LED RGB |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 4pin wentylator obudowy chłodzenie cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x Czujnik temperatury |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x HDMI |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk zasilania |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk reset |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka reset |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora chłodzenie cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik hałasu |
| Funkcje specjalne |
|
| Bios |
|
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 cm x 24.4 cm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie |
|