Producenci
Gigabyte Płyta główna X870 EAGLE WIFI7 AM5 4DDR5 HDMI/USB-C ATX
Opis
X870 EAGLE WIFI7
- AMD Socket AM5: obsługa procesorów AMD Ryzen serii 9000/8000/7000
- Cyfrowe podwójne 14+2+2 fazowe rozwiązanie VRM
- Dwukanałowa pamięć DDR5: 4*DIMM z obsługą modułów pamięci AMD EXPO
- WIFI EZ-Plug: Szybka i łatwa konstrukcja do instalacji anteny Wi-Fi
- EZ-Latch Plus: Gniazda PCIe i M.2 z funkcją szybkiego zwalniania i bezśrubową konstrukcją
- EZ-Latch Click: Radiatory M.2 z bezśrubową konstrukcją
- Przyjazny interfejs użytkownika: Multi-Theme, AIO Fan Control i Q-Flash Plus Auto Scan w BIOS i SW
- Nowe AORUS Power Center w HWinfo do monitorowania w czasie rzeczywistym faz zasilania procesora
- Ultraszybka pamięć masowa: 3*Sloty M.2, w tym 1*PCIe 5.0 x4
- Wydajność termiczna: VRM Thermal Armor Advanced i M.2 Thermal Guard Extention
- Szybka sieć: 2.5GbE LAN i Wi-Fi 7 z anteną o bardzo wysokim zysku
- Rozszerzona łączność: Podwójne USB4 Type-C z DP-Alt, HDMI
- Slot PCIe UD X: Slot PCIe 5.0 x16 z 10-krotnym wzmocnieniem dla karty graficznej
AORUS AI SNATCH
AORUS AI SNATCH Bullet Point
Uwolnij najwyższą wydajność dzięki aktywacji jednym kliknięciem.
Automatyczne zwiększanie pamięci DDR5
Wystarczy jedno kliknięcie, aby uwolnić pełen potencjał pamięci DDR5, natychmiast zwiększając wydajność gier i pracy.
Przyspieszenie jednym kliknięciem:
Zwiększ prędkość pamięci DDR5 jednym kliknięciem.
Wytrzymała wydajność
Płyty główne GIGABYTE Ultra Durable zbudowane z optymalnych komponentów zapewniają najwyższą wydajność i ponadczasową platformę.
Konstrukcja Digital Twin VRM
Zapewnia stałą, wysoką wydajność, aby przenieść podkręcanie na wyższy poziom.
Zenit pamięci
Płyty główne GIGABYTE dla graczy zwiększają wydajność pamięci DDR5 i oferują najwyższą kompatybilność przy użyciu różnych zaawansowanych metod.
Kompleksowe chłodzenie
Płyty główne EAGLE są wyposażone w zaawansowaną, w pełni metalową konstrukcję termiczną i wytrzymałe radiatory, które zapewniają chłodzenie i wydajność systemu.
Dane techniczne
| Model | X870 EAGLE WIFI7 |
| Gniazdo procesora | Socket AM5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD X870 |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6666 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 256 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x PCIe 3.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | 1 x złącze M.2 (M2A_CPU), zintegrowane z procesorem, obsługujące dyski SSD Socket 3, M key, typu 25110/22110/2580/2280:
1 x złącze M.2 (M2C_SB), zintegrowane z chipsetem, obsługujące dyski SSD Socket 3, M key, typu 25110/22110/2580/2280 PCIe 4.0 x2 1 x złącze M.2 (M2B_SB), zintegrowane z chipsetem, obsługujące dyski SSD Socket 3, Klawisz M, typ 25110/22110/2580/2280 PCIe 4.0 x4/x2 SSD |
| Grafika | Zintegrowany procesor graficzny ze wsparciem AMD Radeon Graphics + kontroler ASMedia USB4
Zintegrowany procesor graficzny - wsparcie AMD Radeon Graphics
|
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Realtek 2.5GbE LAN chip (2.5 Gbps/1 Gbps/100 Mbps)
MediaTek Wi-Fi 7 MT7925 (PCB rev. 1.0)
Realtek Wi-Fi 7 RTL8922AE (PCB rev. 1.1)
|
| Porty USB na tylnym panelu | 10 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 8 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 5 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 5 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Q-Flash Plus |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 2 x SMA |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 3 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB4 Typ-C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk reset |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk zasilania |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 3.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora chłodzenie cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Taśma LED RGB |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka reset |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB C |
| Funkcje specjalne |
|
| Bios |
|
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 x 24.4 cm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie |
|