Producenci
Gigabyte Płyta główna X870 GAMING WIFI6 AM5 4DDR5 HDMI/USB-C ATX
Opis
- AMD Socket AM5: obsługuje procesory AMD Ryzen serii 9000 / 8000 / 7000
- Rozwiązanie Digital Twin 8+2+2 faz VRM
- Dwukanałowa pamięć DDR5: 4 moduły DIMM z obsługą modułu pamięci AMD EXPO
- WIFI EZ-Plug: szybka i łatwa konstrukcja do instalacji anteny Wi-Fi
- EZ-Latch Plus: gniazda PCIe i M.2 z szybkim zwalnianiem i konstrukcją bezśrubową
- EZ-Latch Click: radiatory M.2 z konstrukcją bezśrubową
- Przyjazny interfejs użytkownika: Multi-Theme, sterowanie wentylatorem AIO i automatyczne skanowanie Q-Flash w BIOS-ie i oprogramowaniu
- Ultraszybkie przechowywanie: 3 gniazda M.2, w tym 1 PCIe 5.0 x4
- Wydajne chłodzenie: VRM Thermal Armor Advanced i M.2 Thermal Guard
- Szybka sieć: 2,5 GbE LAN i Wi-Fi 6E 802.11ax
- Rozszerzona łączność: dwa porty USB4 typu C z DP-Alt, HDMI
Dane techniczne
| Model | X870 GAMING WIFI6 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 9 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 7 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 5 |
| Zintegrowany procesor | Tak |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD X870 |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6666 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 256 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x PCIe 3.0 x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 4 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 8 |
| Gniazda rozszerzeń | 3 x M.2 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | Złącze rozszerzeń
Złącza SATA
|
| Grafika | Zintegrowany procesor graficzny ze wsparciem AMD Radeon Graphics + kontroler ASMedia USB4
Obsługa wersji DisplayPort 1.4 i HDR.
* Obsługa wersji HDMI 2.1, HDCP 2.3 i HDR. |
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax |
| Interfejs sieciowy | LAN
Moduł komunikacji bezprzewodowej
|
| Porty USB na tylnym panelu | 10 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 11 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 5 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 4 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 2 x SMA |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB4 Typ-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-A |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Q-Flash Plus |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 3 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 2.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka reset |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora chłodzenie cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Taśma LED RGB |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Funkcje specjalne |
|
| Bios |
|
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 cm x 24.4 cm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie |
|