Producenci
Gigabyte Płyta główna X870E AORUS MASTER AM5 4DDR5 HDMI/USB-C ATX
Opis
X870E Aorus MASTER
- AMD Socket AM5: obsługa procesorów AMD Ryzen serii 9000/8000/7000
- Podwójne cyfrowe rozwiązanie VRM 16+2+2 fazy
- Dwukanałowa pamięć DDR5: 4*DIMM z obsługą modułów pamięci AMD EXPO
- DDR Wind Blade: ulepszone aktywne chłodzenie modułów pamięci
- M.2 EZ-Match: Magnetyczne wyrównanie dla łatwej instalacji dużych radiatorów
- WIFI EZ-Plug: Szybka i łatwa konstrukcja do instalacji anteny Wi-Fi
- EZ-Latch Plus: Sloty PCIe i M.2 z szybkim uwalnianiem i bezśrubową konstrukcją
- EZ-Latch Click: Radiatory M.2 z bezśrubową konstrukcją
- Sensor Panel Link: Wbudowany port wideo do łatwej konfiguracji panelu w obudowie
- Przyjazny interfejs użytkownika: Multi-Theme, AIO Fan Control i Q-Flash Plus Auto Scan w BIOS i SW
- Nowe AORUS Power Center w HWinfo do monitorowania w czasie rzeczywistym faz zasilania procesora
- Ultraszybka pamięć masowa: 4* gniazda M.2, w tym 3* PCIe 5.0 x4
- Wydajność termiczna: VRM Thermal Armor Advanced z I/O ZONE AORUS LIGHTING i M.2 Thermal Guard XL
- Szybka sieć: 5GbE LAN i Wi-Fi 7 z kierunkową anteną o ultrawysokim zysku
- Rozszerzona łączność: Dwa złącza USB4 Type-C z DP-Alt, HDMI
- Niezawodny dźwięk: Realtek ALC1220 HD Audio i audiofilskie kondensatory WIMA
- Ultra Durable PCIe Armor: Metalowa płyta tylna slotu PCIe x16 dla zwiększonej trwałości
- Slot PCIe UD X: Slot PCIe 5.0 x16 z 10-krotnym wzmocnieniem dla karty graficznej
Dane techniczne
| Model | X870E Aorus MASTER |
| Gniazdo procesora | Socket AM5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD X870E |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6666 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 256 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | 1 złącze M.2 (M2A_CPU), zintegrowane z procesorem, obsługujące dyski SSD Socket 3, M key, typu 25110/22110/2580/2280:
2 złącza M.2 (M2B_CPU, M2C_CPU), zintegrowane z procesorem, obsługujące dyski SSD Socket 3, M key, typu 22110/2280:
* Złącza M2B_CPU i M2C_CPU stają się niedostępne, gdy używany jest procesor AMD Ryzen 8000 Series-Phoenix 1/Phoenix 2. 1 złącze M.2 (M2D_SB), zintegrowane z chipsetem, obsługujące gniazdo 3, klucz M, typ 22110/2280 PCIe 4.0 x4/x2 SSD |
| Grafika | Zintegrowany procesor graficzny ze wsparciem AMD Radeon Graphics + kontroler ASMedia USB4
Zintegrowany procesor graficzny - obsługa AMD Radeon Graphics
|
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500/5000 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Interfejs sieciowy | LAN:
Komunikacja bezprzewodowa:
|
| Porty USB na tylnym panelu | 12 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 9 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 8 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 7 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out (przód) |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Clear CMOS |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC (przód) |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x S/PDIF |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB4 Typ-C |
| Złącza zewnętrzne | 2 x SMA |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Q-Flash Plus |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 2.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk reset |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk zasilania |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 4pin wentylator obudowy chłodzenie cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Moduł pomiaru napięcia |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x Czujnik temperatury |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x HDMI |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Taśma LED RGB |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka reset |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora chłodzenie cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik hałasu |
| Funkcje specjalne |
|
| Bios |
|
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 x 24.4 cm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie |
|