Producenci
Gigabyte Płyta główna Z790 AERO G s1700 4DDR5 HDMI USB-C M.2 ATX
Opis
Płyty główne z serii AERO to świeże podejście do twórców, którzy ewoluują dzięki zoptymalizowanym funkcjom tworzenia treści. Aby zapewnić niezawodną wydajność obliczeniową, imponującą łączność, rozszerzalną grafikę i ultraszybką pamięć masową, umożliwiając twórcom radzenie sobie z dużymi obciążeniami projektowymi, takimi jak renderowanie 3D i produkcja filmów pełnometrażowych.
Dane techniczne
| Model | Z790 AERO G |
| Gniazdo procesora | LGA1700 |
| Rodzina procesora | Intel Pentium |
| Rodzina procesora | Intel Celeron |
| Rodzina procesora | Intel Core |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel Z790 |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7400 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 128 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | CPU:
Chipset:
RAID 0, RAID 1, RAID 5, and RAID 10 support for NVMe SSD storage devices RAID 0, RAID 1, RAID 5, and RAID 10 support for SATA storage devices |
| Grafika | Integrated Graphics Processor-Intel HD Graphics support:
* Support for drawing tablets and 20V@3A of power delivery. * Support for DisplayPort 1.4 version and HDR.
* Support for HDMI 2.0 version and HDCP 2.3. (Graphics specifications may vary depending on CPU or graphics card support.) |
| Karta dźwiękowa |
* The back panel line out jack supports DSD audio.
* You can change the functionality of an audio jack using the audio software. To configure 7.1-channel audio, access the audio software for audio settings.
|
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax |
| Interfejs sieciowy | Intel Wi-Fi 6E AX211
(Actual data rate may vary depending on environment and equipment.) |
| Porty USB na tylnym panelu | 12 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 7 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 6 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 3 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Tak |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC (przód) |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out (przód) |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x S/PDIF |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x SMA |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk reset |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Port szeregowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk Q-Flash Plus |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x Thunderbolt |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x Czujnik temperatury |
| Złącza dostępne na płycie | 5 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Bios |
|
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 x 24.4 cm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie |
|