Producenci
Gigabyte Płyta główna Z790 AORUS ELITE AX ICE S1700 4DDR5 USB/DP ATX
Opis
Z790 AORUS ELITE AX ICE
- Intel Socket LGA 1700: obsługuje procesory z serii 13. i 12. generacji
- Niezrównana wydajność: cyfrowe rozwiązanie VRM z podwójnym układem 16+1+2 faz
- Dwukanałowa pamięć DDR5: 4*moduły DIMM SMD z obsługą modułów pamięci XMP 3.0
- Pamięć masowa nowej generacji: 4 złącza PCIe 4.0 x4 M.2
- Zaawansowana konstrukcja termiczna i osłona termiczna M.2 III: aby zapewnić stabilność zasilania VRM i wydajność dysku SSD M.2
- EZ-Latch Plus: złącza M.2 z szybkozłączką i konstrukcją bezśrubową
- Szybkie sieci: 2,5 GbE LAN i Wi-Fi 6E 802.11ax
- Rozszerzona łączność: DP, HDMI, USB-C z przodu 10 Gb/s, USB-C z tyłu 20 Gb/s
- Smart Fan 6: Zawiera wiele czujników temperatury, hybrydowe złącza wentylatorów z funkcją FAN STOP
- Q-Flash Plus: aktualizuj BIOS bez instalowania procesora, pamięci i karty graficznej
Dane techniczne
| Model | Z790 AORUS ELITE AX ICE |
| Gniazdo procesora | LGA1700 |
| Rodzina procesora | Intel Core |
| Rodzina procesora | Intel Pentium Gold |
| Rodzina procesora | Intel Celeron |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel Z790 Express Chipset |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 192 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 4 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 4 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x M.2 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 6 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | CPU
* W przypadku instalacji jednej karty graficznej na złączu PCI Express należy upewnić się, że karta podłączana jest do złącza PCIEX16 zapewniającego optymalną wydajność.
Procesor
Chipset
Obsługa RAID 0, RAID 1, RAID 5 i RAID 10 dla urządzeń pamięci masowej NVMe SSD |
| Grafika | Zintegrowany procesor graficzny - obsługa grafiki Intel HD
(Specyfikacje graficzne mogą się różnić w zależności od obsługi procesora.) |
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | Realtek 2.5GbE LAN chip (2.5 Gbps/1 Gbps/100 Mbps) Intel Wi-Fi 6E AX211 (dla PCB w wersji 1.0)
Realtek Wi-Fi 6E RTL8852CE (dla PCB w wersji 1.1)
* Rzeczywista szybkość transmisji danych może się różnić w zależności od środowiska i sprzętu. |
| Porty USB na tylnym panelu | 10 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 6 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 5 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 5 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x S/PDIF |
| Złącza zewnętrzne | 2 x SMA |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out (przód) |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 3 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC (przód) |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk reset |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 6 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora chłodzenie cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk Q-Flash Plus |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x Thunderbolt |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x M.2 |
| Funkcje specjalne |
|
| Bios |
|
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 x 24.4cm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie |
|
| Pozostałe informacje | Wykrywanie napięcia |