Producenci
Gigabyte Płyta główna Z790 AORUS MASTER X s1700 4DDR5 USB/DP E-ATX
Opis
Z790 AORUS MASTER X
- Obsługuje procesory Intel Core 14 i 13
- Cyfrowe bezpośrednie rozwiązanie VRM 20+1+2 faz
- Dwukanałowa pamięć DDR5: 4*DIMM z obsługą modułów pamięci XMP 3.0
- PCIe UD Slot X: Gniazdo PCIe 5.0 x16 o 10-krotnie większej wytrzymałości dla karty graficznej
- EZ-Latch Click: Radiatory M.2 o konstrukcji bezśrubowej
- EZ-Latch Plus: gniazdo PCIe 5.0 x16 i gniazda M.2 z konstrukcją szybkiego zwalniania
- UC BIOS: Intuicyjny interfejs użytkownika zorientowany na użytkownika z funkcją szybkiego dostępu
- Ultraszybka pamięć masowa: 5* gniazd M.2, w tym 1* PCIe 5.0 x4
- Wydajna ogólna ochrona termiczna: układ żeberek pancerza termicznego VRM i osłona termiczna M.2 XL
- Szybka sieć: 10GbE LAN i Wi-Fi 7 z anteną o ultrawysokim wzmocnieniu
- Rozszerzona łączność: DP, przedni port USB-C 10 Gb/s, przedni i podwójny tylny port USB-C 20 Gb/s
- DTS:X Ultra Audio: ALC1220 i tylny przetwornik cyfrowo-analogowy ESS SABRE Hi-Fi 9118
Dane techniczne
| Model | Z790 AORUS MASTER X |
| Gniazdo procesora | LGA1700 |
| Rodzina procesora | Intel Core |
| Rodzina procesora | Intel Pentium Gold |
| Rodzina procesora | Intel Celeron |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel Z790 Express Chipset |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8266 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7900 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7950 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8000 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 192 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 4 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | PROCESOR: |
| Grafika | Zintegrowany procesor graficzny - obsługa grafiki Intel HD: |
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10Gbit/s 10GBase-T |
| Interfejs sieciowy | Marvell AQtion AQC113C 10GbE LAN chip (10 Gbps/5 Gbps/2.5 Gbps/1 Gbps/100 Mbps) |
| Porty USB na tylnym panelu | 14 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 10 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 9 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 10 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out (przód) |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC (przód) |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x S/PDIF |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 7 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x SMA |
| Złącza zewnętrzne | 3 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Q-Flash Plus |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Diody zasilania |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk zasilania |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x Czujnik temperatury |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 5 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x 4pin wentylator obudowy chłodzenie cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora chłodzenie cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x Thunderbolt |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk reset |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x 4pin wentylator obudowy |
| Bios |
|
| Format płyty | E-ATX |
| Wymiary | 30.5 x 26 cm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie |
|