Producenci
Gigabyte Płyta główna Z890 EAGLE WIFI7
Opis
Z890 EAGLE WIFI7
- Obsługa procesorów Intel Core Ultra (seria 2)
- Cyfrowe, podwójne rozwiązanie VRM 14+1+2 faz
- D5 Bionic Corsa zapewniająca nieskończoną wydajność pamięci
- AORUS AI SNATCH: Oprogramowanie do automatycznego overclockingu według modelu AI
- AI PerfDrive: zapewnia użytkownikom optymalny i dostosowany profil BIOS-u
- Zgodność Premium: 4*DDR5 z obsługą modułów pamięci XMP
- Wtyczka WIFI EZ: Szybki i łatwy projekt instalacji anteny Wi-Fi
- EZ-Latch Plus: Gniazda PCIe i M.2 z szybkozłączką i konstrukcją bezśrubową
- EZ-Latch Click: radiatory M.2 w wersji bezśrubowej
- Przyjazny interfejs użytkownika: obsługa wielu motywów, sterowanie wentylatorami AIO i automatyczne skanowanie Q-Flash w systemie BIOS i oprogramowaniu
- Nowy monitor zasilania w HWinfo do monitorowania w czasie rzeczywistym faz zasilania procesora
- Ultraszybka pamięć masowa: 4 gniazda M.2, w tym 1 PCIe 5.0 x4
- Wydajne chłodzenie: VRM Thermal Armor Advanced i M.2 Thermal Guard
- Szybka sieć: 2,5 GbE LAN i Wi-Fi 7
- Rozszerzona łączność: USB4 Type-C z DP-Alt, DisplayPort
- Gniazdo PCIe UD X: gniazdo PCIe 5.0 x16 o 10-krotnej mocy dla karty graficznej
Dane techniczne
| Model | Z890 EAGLE WIFI7 |
| Gniazdo procesora | LGA1851 |
| Rodzina procesora | Intel Core Ultra |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel Z890 Express |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7950 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8266 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7900 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 256 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x PCIe 4.0 x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | CPU:
Chipset:
4 złącza SATA 6Gb/s Obsługa RAID 0, RAID 1, RAID 5 i RAID 10 dla urządzeń pamięci masowej NVMe SSD Obsługa RAID 0 i RAID 1 dla urządzeń pamięci masowej SATA |
| Grafika | Zintegrowany procesor graficzny - obsługa Intel HD Graphics
(Specyfikacja grafiki może się różnić w zależności od obsługi procesora.) |
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | LAN: Realtek 2.5GbE LAN chip (2.5 Gbps/1 Gbps/100 Mbps)
Komunikacja bezprzewodowa MediaTek Wi-Fi 7 MT7925 (PCB rev. 1.0)
Realtek Wi-Fi 7 RTL8922AE (PCB rev. 1.1)
|
| Porty USB na tylnym panelu | 10 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 7 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 5 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 3 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 3 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.2 Gen 2 Type-A |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x SMA |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB4 Typ-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x Thunderbolt |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk zasilania |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora chłodzenie cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk reset |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Taśma LED RGB |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przycisk Q-Flash Plus |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka reset |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C |
| Funkcje specjalne |
|
| Bios |
|
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 x 24.4 cm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |
| Oprogramowanie |
|