LANBERG Swich DSP2-1008-12V 8X 1GB/S DES. DSP2-1008-12V
Dostępność: duża ilość
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena regularna:
82.40
Opis
Cechą charakterystyczną różniącą serię DSP1 a DSP2 jest zastosowanie uniwersalnego zasilania 12 V, stosowanego w wielu innych urządzeniach z zakresu monitoringu, CCTV, alarmów, zabezpieczeń oraz IT. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik końcowy, ISP czy instalator nie jest zmuszany do wykorzystywania fabrycznego zasilacza, co pozwala mu na pełną dowolność na sposób, w jaki zostanie poprowadzone zasilanie do przełącznika z wykorzystaniem tego napięcia. Korzyści płynące z stosowania 12 V to m.in.:
  • Możliwość poprowadzenia zasilania oraz danych za pomocą tego kabla Ethernet z wykorzystaniem technologii PoE - w wersji pasywnej. Jedna końcówka przewodu wpięta jest do portu pasywnego przełącznika 12 V, a druga rozdzielona jest adapterem pasywnym. Rozwiązuje to 2 kwestie: zasilania oraz danych. Dzięki temu, za pomocą tego samego przewodu przełącznik zostaje zasilany stosownym napięciem, a końcówka RJ-45 tego kabla wpięta do przełącznika pozwala na komunikację obu urządzeń,
  • Napięcie 12 V jest obecne w instalacjach alarmowych i starszych rozwiązaniach CCTV. W takich przypadkach stosuje się zbiorcze zasilanie, co eliminuje konieczność użycia dodatkowego zasilacza oraz pozwala na łatwą wymianę głównego modułu w przypadku awarii.
  • Na rynku istnieje wielu producentów oferujących zasilacze buforowe 12 V oferujące kabel z złączką jack. Takie małe urządzenia zapewniają zasilanie małych urządzeń jak routery i przełączniki. 12 V zastosowane w serii DSP2 umożliwia podłączenie wszelkiej maści zasilaczy buforowych celem podtrzymania pracy urządzenia po zaniku prądu
Cechy oraz funkcjonalności:
  • 8 portów RJ-45 10/100/1000 Mbps z funkcją automatycznej negocjacji połączenia,
  • Plug-and-play - urządzenie nie wymagające jakiejkolwiek dodatkowej konfiguracji,
  • Wsparcie funkcjonalności MDI/MDIX, MAC-learning, MAC-aging,
  • Topologia: Gwiazda,
  • Protokół: CSMA/CD,
  • Obsługa tablicy adresów MAC: 4K,
  • Przepustowość przełączania: 16 Gbps,
  • Pasywne chłodzenie zapewniające cichą pracę przełącznika,
  • Otwory do montażu naściennego.
Interfejs:
  • Zasilacz: zewnętrzny (AC: 100-240 V, 50/60 Hz, 0.3 A; DC: 12 V, 0.5 A)
  • Pobór prądu: max. 4.53 W,
  • Diody LED sygnalizujące pracę zasilacza: Zasilanie, porty LAN (Link/ACT),
Dane techniczne
Klasa przełącznika Niezarządzalny
Zastosowanie Dom i małe biuro
Warstwa przełączania L2
Architektura sieci GigabitEthernet
Liczba portów 10/100 Mbps 8
Liczba portów 10/100/1000 Mbps 8
Liczba portów 10Gb Brak
Liczba portów PoE (PoE + PoE+) Brak
Liczba portów PoE+ Brak
Liczba portów COMBO Brak
Liczba portów SFP Brak
Liczba portów SFP+ Brak
Liczba portów QSFP+ Brak
Port konsoli Nie
Tryb przekazywania Store-and-forward
Przepustowość 16 GB/s
Rozmiar tablicy adresów MAC 4000
Obsługa ramek Jumbo Nie
Możliwość łączenia w stos Nie
Obsługiwane protokoły i standardy
  • IEEE 802.3ab 1000Base-T
  • IEEE 802.3i 10Base-T
  • IEEE 802.3u 100Base-TX
  • IEEE 802.3x (Flow-Control)
Typ obudowy Desktop
Wentylator Nie
Zasilacz Zewnętrzny
Pobór mocy 4.53 W
Zasilanie
AC, AC/DC, Sieciowe (230V), Zewnętrzny
Wymiary
89 x 137 x 28 mm