LANBERG Switch 5X 1GB/S GIGABIT 12V Ethernet DSP2-1005-12V
Dostępność: duża ilość
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena regularna:
64.10
Opis
SWITCH LANBERG DSP2-1005-12V 5X 1GB/S NIEZARZĄDZALNY GIGABIT ETHERNET DESKTOP 12V
Cechą charakterystyczną różniącą serię DSP1 a DSP2 jest zastosowanie uniwersalnego zasilania 12 V, stosowanego w wielu innych urządzeniach z zakresu monitoringu, CCTV, alarmów, zabezpieczeń oraz IT. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik końcowy, ISP czy instalator nie jest zmuszany do wykorzystywania fabrycznego zasilacza, co pozwala mu na pełną dowolność na sposób, w jaki zostanie poprowadzone zasilanie do przełącznika z wykorzystaniem tego napięcia. Korzyści płynące z stosowania 12 V to m.in.:
  • Za pomocą przejściówki / splittera z wtykiem Jack 12 V switch DSP2 może zostać zasilony systemem PoE klienta wraz z dostarczaniem danych. W tym celu należy użyć innego przełącznika lub urządzenia, które obsługuje standard pasywnego PoE z przesyłaniem zasilania 12 V oraz podłączyć jeden z jego portów LAN kablem Ethernet do przejściówki. W przypadku braku takiego portu w urządzeniu zasilającym należy użyć dodatkowo PoE injectora. Gniazdo wyjściowe RJ-45 splittera należy podłączyć przewodem do portu DSP2, a wyjście Jack do wejścia zasilania przełącznika (średnica 5.5 * 2.1 mm). Pozwala to na oszczędność, unifikację i zastosowanie rozwiązania w trudno dostępnych miejscach przesyłając dane i zasilanie tym samym kablem Ethernet.
  • Napięcie 12 V jest obecne w instalacjach alarmowych i starszych rozwiązaniach CCTV. W takich przypadkach stosuje się zbiorcze zasilanie, co eliminuje konieczność użycia dodatkowego zasilacza oraz pozwala na łatwą wymianę głównego modułu w przypadku awarii,
  • Na rynku istnieje wielu producentów oferujących zasilacze buforowe 12 V oferujące kabel z złączką jack. Takie małe urządzenia zapewniają zasilanie małych urządzeń jak routery i przełączniki. 12 V zastosowane w serii DSP2 umożliwia podłączenie wszelkiej maści zasilaczy buforowych celem podtrzymania pracy urządzenia po zaniku prądu,
Cechy oraz funkcjonalności:
  • 5 portów RJ-45 10/100/1000 Mbps z funkcją automatycznej negocjacji połączenia
  • Plug-and-play - urządzenie nie wymagające jakiejkolwiek dodatkowej konfiguracji
  • Wsparcie funkcjonalności MDI/MDIX, MAC-learning, MAC-aging
  • Topologia: Gwiazda
  • Protokół: CSMA/CD
  • Obsługa tablicy adresów MAC: 2K
  • Przepustowość przełączania: 10 Gbps
  • Pasywne chłodzenie zapewniające cichą pracę przełącznika
  • Otwory do montażu naściennego
Dane techniczne
Klasa przełącznika Niezarządzalny
Zastosowanie Dom i małe biuro
Architektura sieci GigabitEthernet
Liczba portów 10/100 Mbps Brak
Liczba portów 10/100/1000 Mbps 5
Liczba portów 10/100/1000/2500 Mbps Brak
Liczba portów 10Gb Brak
Liczba portów PoE (PoE + PoE+) Brak
Liczba portów PoE+ Brak
Liczba portów COMBO Brak
Liczba portów SFP Brak
Liczba portów SFP+ Brak
Liczba portów SFP56 Brak
Liczba portów QSFP+ Brak
Port konsoli Nie
Przepustowość 10 Gb/s
Rozmiar tablicy adresów MAC 2000
Obsługa ramek Jumbo Nie
Możliwość łączenia w stos Nie
Obsługiwane protokoły i standardy
  • IEEE 802.3ab 1000Base-T
  • IEEE 802.3i 10Base-T
  • IEEE 802.3u 100Base-TX
  • IEEE 802.3x (Flow-Control)
  • CSMA/CD
Pozostałe funkcje
  • Automatyczne MDI/MDI-X
  • MAC auto-learning
  • Plug-and-play
  • Sygnalizacja pracy: Dioda LED
Typ obudowy Desktop
Wentylator Nie
Zasilacz Zewnętrzny
Pobór mocy 2.64 W
Zasilanie
  • AC: 100 ~ 240 V, 50/60 Hz, 0.3 A
  • DC: 12 V, 0.5 A
Wymiary
93 x 65.7 x 22.3 mm
Waga 0.14 kg
Wymagania środowiskowe
  • Zalecana temperatura otoczenia: 0 - 40°C
  • Zalecana wilgotność otoczenia: 0 - 85%