Producenci
MSI Płyta główna A520M-A PRO AM4 2DDR4 DVI/HDMI USB 3.2 mATX
Opis
Seria PRO pomaga użytkownikom pracować w znacznie bardziej sprytny sposób, co bezpośrednio przekłada się na wyższą wydajność i produktywność. Dzięki szerokim możliwościom funkcjonalnym i wysokiej jakości montażu, płyty główne z serii PRO charakteryzują się tylko optymalizacją pod kątem profesjonalnych zadań, ale także minimalizują liczbę mogących się pojawić podczas długoletniej eksploatacji problemów i oferując tym samym znacznie dłuższą żywotność.
Możliwość pełnej kontroli z poziomu BIOS-u i oprogramowania
Płyty główne MSI umożliwiają zarządzanie szybkością pracy i związaną z nią temperaturą dla wszystkich systemowych wentylatorów, a także dla wszystkich wentylatorów odpowiedzialnych za chłodzenie procesora. Funkcja Total Fan Control pozwala na monitorowanie podstawowych parametrów pracy systemu przy wykorzystaniu uproszczonego interfejsu graficznego. Możesz również ustawić do 4 wartości temperatury dla CPU i płyty głównej, które będą utrzymywane w zadanym zakresie, dzięki automatycznej regulacji prędkości obrotowej wentylatorów.
Szybka i przygotowana na przyszłość pamięć masowa
Płyty główne MSI z serii PRO obsługują wszystkie najnowsze standardy pamięci masowej, co pozwala użytkownikom na podłączenie do nich dowolnego ultraszybkiego urządzenia pamięci masowej. Większa wydajność ułatwi Ci pracę.
Płytka drukowana z dwoma uncjami rozmieszczonej warstwowo miedzi
Ulepszona konstrukcja płytki drukowanej z dwoma uncjami rozmieszczonej warstwowo w laminacie miedzi, zwiększa przewodzenie ciepła, poprawiając tym samym jego odprowadzanie oraz niezawodność działania płyty głównej, szczególnie podczas overclockingu.
Cechy A520M-A PRO:
- Obsługa desktopowych procesorów AMD Ryzen trzeciej generacji oraz desktopowych układów z serii AMD Ryzen 4000 G.
- Obsługa pamięci DDR4 do 4600 MHz (overclocking)
- System Turbo M.2: Obsługa napędów SSD zgodnych z NVMe, przy wykorzystaniu magistrali PCI-E Gen3 x4
- Technologia Core Boost: dzięki doskonałemu rozłożeniu komponentów na płytce drukowanej i zastosowaniu zoptymalizowanego systemu zasilania, zapewniono możliwość lepszej obsługi większej liczby rdzeni procesora, a także uzyskano wyższą wydajność.
- Technologia DDR4 Boost: Zaawansowana technologia zapewniająca niezakłócone sygnały przesyłu danych, co pozwala uzyskać najlepszą wydajności i stabilność.
- Dwie uncje rozmieszczonej warstwowo miedzi: Ulepszona konstrukcja płytki drukowanej zapewnia znacznie wyższą wydajność i długotrwałą stabilność systemu.
- System dźwiękowy Audio Boost: generowanie dźwięku o jakości studyjnej.
- Aplikacja Dragon Center: Całkowicie nowe oprogramowanie, które integruje wszystkie dotychczasowe aplikacje narzędziowe MSI, oferując przyjazny interfejs użytkownika.
Dane techniczne
| Model | A520M-A PRO |
| Gniazdo procesora | Socket AM4 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD A520 Chipset |
| Rodzaj pamięci | DDR4 |
| Liczba gniazd DDR4 | 2 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4266 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3733 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2133 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 1866 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3866 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2933 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3466 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2667 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3066 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4133 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3200 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 64 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 1 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | AMD A520 Chipset:
AMD A520 Chipset:
AMD Processor:
|
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Realtek RTL8111H Gigabit LAN controller |
| Porty USB na tylnym panelu | 6 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 6 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 6 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 0 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DVI-D |
| Złącza zewnętrzne | 1 x PS/2 Klawiatura/Mysz Combo |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik otwarcia obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.0 |
| Format płyty | micro ATX |
| Wymiary | 23.6 x 20 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |