Producenci
MSI Płyta główna B550M PRO-VDH AM4 4DDR4 HDMI/DP/VGA mATX
Opis
M.2 SHIELD FROZR
Najszybsze na świecie dyski SSD mogą zacząć tracić wydajność, gdy się nagrzewają. Część radiatora płyty głównej, M.2 SHIELD FROZR to rozwiązanie termiczne M.2 nowej generacji, które zapobiega temu, oferując najlepszą ochronę termiczną, aby zapewnić maksymalną wydajność dysku SSD.
PEŁNA KONTROLA W BIOSIE I OPROGRAMOWANIU
Płyty główne MSI pozwalają zarządzać prędkościami i temperaturami wszystkich wentylatorów w systemie oraz CPU. Total Fan Control umożliwia sprawdzenie głównych parametrów systemu w uproszczonym interfejsie graficznym. Możesz również ustawić do 4 celów temperatury dla CPU i płyty głównej, co automatycznie dostosuje prędkości wentylatorów.
SZYBKA I PRZYGOTOWANA NA PRZYSZŁOŚĆ PAMIĘĆ MASOWA
Płyty główne MSI z serii PRO obsługują wszystkie najnowsze standardy pamięci masowej, co pozwala użytkownikom na podłączenie do nich dowolnego ultraszybkiego urządzenia pamięci masowej. Większa wydajność ułatwi Ci pracę.
LIGHTNING GEN 4 M.2
Wykorzystując procesory Ryzen 3. generacji, płyty główne MSI B550 są wyposażone w najnowszy Lightning Gen 4 M.2, który jest najszybszym rozwiązaniem pamięci masowej na rynku z prędkością transferu do 64 Gb/s.
PŁYTKA DRUKOWANA Z MIEDZI O GRUBOŚCI 2-CH UNCJI
Ulepszona konstrukcja PCB z miedzią o grubości 2 uncji zwiększa przewodność, poprawiając rozpraszanie ciepła i niezawodność działania, zwłaszcza podczas podkręcania.
OGROMNY SKOK WYDAJNOŚCI PAMIĘCI DDR
Laboratorium overclockingu firmy MSI nie zajmuje się tylko ekstremalnym podkręcaniem. W porównaniu z profilami pamięci A-XMP dla płyt głównych z serii B450, w wypadku modeli płyt z serii B550 firmie MSI udało się uzyskać znaczną poprawę wydajności i sprawności ich działania. Łatwy do włączenia profil A-XMP, z automatycznymi ustawieniami zasilania, pozwala uzyskać najlepszą możliwą szybkość i stabilność pracy modułów pamięci.
TECHNOLOGIA CORE BOOST
Technologia Core Boost łączy w sobie najwyższej jakości układ graficzny MSI i zoptymalizowaną konstrukcję zasilania, co pozwala na szybsze i niezakłócone dostarczanie prądu do procesora. Nie tylko wspiera wielordzeniowy procesor, ale także tworzy idealne warunki do jego podkręcania.
B550M PRO-VDH
- Obsługa procesorów AMD Ryzen 3. generacji i przyszłych procesorów AMD Ryzen z aktualizacją BIOS-u
- Obsługa pamięci DDR4, do 4400(OC) MHz
- Błyskawiczne działanie: PCIe 4.0, Lightning Gen4 x4 M.2 z M.2 Shield Frozr
- Rozwiązanie termiczne klasy premium: podkładka 7W/mK, dodatkowa podkładka termiczna dławika i M.2 Shield Frozr są zbudowane dla systemu o wysokiej wydajności i nieprzerwanej pracy
- Mocna konstrukcja: Core Boost, cyfrowy układ PWM, 2oz pogrubiona miedziana płytka drukowana, Creator Genie, DDR4 Boost
- Audio Boost: Nagradzaj swoje uszy studyjną jakością dźwięku
- Dragon Center: Zupełnie nowe oprogramowanie, które integruje wszystkie ekskluzywne narzędzia MSI z przyjaznym dla użytkownika interfejsem użytkownika.
Dane techniczne
| Model | B550M PRO-VDH |
| Gniazdo procesora | Socket AM4 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD B550 Chipset |
| Rodzaj pamięci | DDR4 |
| Liczba gniazd DDR4 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 1866 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2933 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3466 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4266 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2667 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3066 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2133 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4133 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3866 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3733 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4000 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 128 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x PCIe 3.0 x 1 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | Chipset AMD B550
Gniazdo M2_1 (z procesora AMD)
Gniazdo M2_2 (z chipsetu AMD B550)
|
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | 1x Realtek 8111HN Gigabit LAN controller |
| Porty USB na tylnym panelu | 6 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 8 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 4 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 0 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x D-Sub |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk BIOS Flash |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x PS/2 Klawiatura/Mysz Combo |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x Taśma LED RGB |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Port szeregowy |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik otwarcia obudowy |
| Format płyty | micro ATX |
| Wymiary | 24.4 x 24.4 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|