Producenci
MSI Płyta główna B650 GAMING PLUS WIFI AM5 4DDR5 HDMI/DP ATX
Opis
Płyta główna B650 Gaming Plus WiFi
- Obsługuje procesory AMD Ryzen z serii 8000/7000 do komputerów stacjonarnych
- Obsługuje pamięć DDR5, dwukanałowy DDR5 7200+MHz (OC)
- Ulepszona konstrukcja zasilania: system zasilania Duet Rail 12+2+1, podwójne 8-pinowe złącza zasilania procesora, wzmocnienie rdzenia, zwiększenie pamięci
- Rozwiązanie termiczne klasy premium: rozszerzony radiator, podkładki termiczne MOSFET o mocy 7 W/mK, dodatkowe podkładki termiczne dławikowe i M.2 Shield Frozr zostały zbudowane z myślą o wysokiej wydajności systemu i nieprzerwanej pracy
- Błyskawiczne wrażenia z gry: gniazda PCIe 4.0, złącze Lightning Gen 4 x4 M.2 z M.2 Shield Frozr, USB 3.2 Gen 2x2 20G
- Rozwiązanie LAN 2,5G z Wi-Fi 6E: Ulepszone rozwiązanie sieciowe do zastosowań profesjonalnych i multimedialnych. Zapewnia bezpieczne, stabilne i szybkie połączenie sieciowe
- Wysokiej jakości PCB: 6-warstwowa płytka drukowana wykonana z miedzi pogrubionej o grubości 2 uncji
- Wzmocnienie dźwięku: Ciesz się studyjną jakością dźwięku, aby uzyskać najbardziej wciągające wrażenia z gry
Dane techniczne
| Model | B650 Gaming Plus WiFi |
| Gniazdo procesora | Socket AM5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD B650 |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 192 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x M.2 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | 2x M.2
4xSATA6G |
| Grafika | 1xHDMI
1x DisplayPort
|
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax |
| Interfejs sieciowy |
|
| Porty USB na tylnym panelu | 8 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 6 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 5 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Tak |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk BIOS Flash |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik tylny |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x SMA |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik boczny |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 3 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik centralny / Subwoofer |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik otwarcia obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Port szeregowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 243.84 x 304.8 mm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |