Producenci
MSI Płyta główna B650M GAMING PLUS WIFI AM5 4DDR5 HDMI/DP mATX
Opis
B650M DO GIER Z WI-FI
- Obsługuje procesory AMD Ryzen z serii 8000/7000 do komputerów stacjonarnych
- Obsługuje pamięć DDR5, do 7200+(OC) MHz
- Ulepszona konstrukcja zasilania: system zasilania 10+2+1 Duet Rail, podwójne 8-pinowe złącza zasilania procesora, wzmocnienie rdzenia, zwiększenie pamięci
- Błyskawiczne wrażenia z gry: gniazdo PCIe 4.0, Lightning Gen4 M.2, USB 3.2 Gen 2
- Rozwiązanie termiczne klasy premium: rozszerzona konstrukcja radiatora i M.2 Shield Frozr zostały zbudowane z myślą o wysokiej wydajności systemu i nieprzerwanej pracy
- WZMOCNIENIE AUDIO: Nagradzaj swoje uszy studyjną jakością dźwięku, aby uzyskać najbardziej wciągające wrażenia z gry
- Wysokiej jakości PCB: 6-warstwowa płytka drukowana wykonana z miedzi pogrubionej o grubości 2 uncji
Dane techniczne
| Model | B650M GAMING PLUS WIFI |
| Gniazdo procesora | Socket AM5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 7 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 3 |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD B650 |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 192 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x PCIe x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x M.2 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów |
Storage
RAID
|
| Grafika |
*Dostępne tylko w procesorach ze zintegrowaną grafiką. Specyfikacje graficzne mogą się różnić w zależności od zainstalowanego procesora. |
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Interfejs sieciowy |
Obsługuje Bluetooth 5.3** |
| Porty USB na tylnym panelu | 8 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 7 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 6 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 5 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik tylny |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out (przód) |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC (przód) |
| Złącza zewnętrzne | 3 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk BIOS Flash |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik otwarcia obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x EZ Debug LED |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora chłodzenie cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Taśma LED RGB |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Format płyty | micro ATX |
| Wymiary | 243.84 x 243.84 mm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |