Producenci
MSI Płyta główna B760 GAMING PLUS WIFI s1700 4DDR5 DP/HDMI ATX
Opis
Płyta główna B760 GAMING PLUS WIFI
- Obsługuje procesory Intel Core 12./13. generacji, Pentium Gold i Celeron dla gniazda LGA 1700
- Obsługuje pamięć DDR5, dwukanałową DDR5 6800+MHz (OC)
- Ulepszona konstrukcja zasilania: system zasilania 12+1 Duet Rail z P-PAK, 8-pinowe + 4-pinowe złącza zasilania procesora, Core Boost, Memory Boost
- Rozwiązanie termiczne klasy premium: rozszerzony radiator, podkładki termiczne MOSFET o wartości znamionowej 7 W/mK, dodatkowe podkładki termiczne z dławikiem zostały zbudowane z myślą o wysokiej wydajności systemu i nieprzerwanej rozgrywce
- Błyskawiczna gra: gniazdo PCIe 4.0, złącze Lightning Gen 4 x4 M.2 z M.2 Shield Frozr, Turbo USB 3.2 Gen 2 10G
- 2.5G LAN z rozwiązaniem Wi-Fi 6E: ulepszone rozwiązanie sieciowe do użytku profesjonalnego i multimedialnego. Zapewnia bezpieczne, stabilne i szybkie połączenie sieciowe
- Wysokiej jakości płytka drukowana: 6-warstwowa płytka drukowana wykonana z zagęszczonej miedzi o grubości 2 uncji
- Wzmocnienie dźwięku: nagradzaj swoje uszy studyjną jakością dźwięku, aby uzyskać najbardziej wciągające wrażenia z gry
Dane techniczne
| Model | B760 GAMING PLUS WIFI |
| Gniazdo procesora | LGA1700 |
| Rodzina procesora | Intel Core |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | Intel B760 |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 192 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 4 |
| Gniazda rozszerzeń | 3 x PCIe 3.0 x 1 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | 2x M.2
4x SATA 6G
|
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | Intel Wi-Fi 6E
Obsługuje Bluetooth 5.3, FIPS, FISMA |
| Porty USB na tylnym panelu | 6 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 14 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 3 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 3 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x S/PDIF |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 2 x SMA |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik tylny |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik centralny / Subwoofer |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x PS/2 Klawiatura/Mysz Combo |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik otwarcia obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Port szeregowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 243.84 x 304.8 mm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |