Producenci
MSI Płyta główna MAG B850 TOMAHAWK MAX WIFI AM5 4DDR5 ATX
Opis
MSI B850 Tomahawk MAX wifi
MAG B850 TOMAHAWK MAX WIFI jest przeznaczony dla graczy, którzy chcą mieć stabilne, trwałe i łatwe do samodzielnego montażu podstawy dla swoich komputerów. Wyposażony w prawdziwe rozwiązanie Wi-Fi 7, 5G LAN, USB 20 Gb/s, rozwiązania PCIe 5.0, dodatkowe zasilanie PCIe i ekskluzywne funkcje EZ DIY, jest gotowy na pole bitwy procesorów AMD Ryzen serii 9000.
- Obsługuje procesory stacjonarne AMD Ryzen serii 9000 / 8000 / 7000
- Obsługuje pamięć DDR5, dwukanałową DDR5 8400+ MT/s (OC)
- Ultra wydajność: 14+2+1 Duet Rail Power System, dwa 8-pinowe złącza zasilania procesora, Core Boost, Memory Boost, 8-warstwowa płytka PCB wykonana z 2-uncjowej pogrubionej miedzi i materiału klasy serwerowej
- Frozr Guard: rozszerzony radiator, podkładki termiczne MOSFET o wartości 7 W/mK, dodatkowe podkładki termiczne dławików i EZ M.2 Shield Frozr II są zbudowane z myślą o wysokiej wydajności systemu i nieprzerwanym działaniu
- EZ DIY: EZ M.2 Shield Frozr II, EZ M.2 Clip II, EZ PCIe Release i EZ Antenna
- Błyskawiczne wrażenia z gry: gniazdo PCIe 5.0, Lightning Gen 5 x4 M.2, przedni port USB typu C
- 5G LAN z rozwiązaniem Wi-Fi 7: najnowsze rozwiązanie dla profesjonalistów i multimedialne, zapewniające bezpieczne, stabilne i szybkie połączenie sieciowe i transmisję danych
- Audio Boost 5: Nagradzaj swoje uszy jakością dźwięku klasy studyjnej, aby uzyskać najbardziej wciągające wrażenia z gry
Dane techniczne
| Model | MAG B850 TOMAHAWK MAX WIFI |
| Gniazdo procesora | Socket AM5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 7 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 9 |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD B850 |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 256 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 4 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 4 x M.2 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | 4x M.2
M2_1 slot
M2_2 slot
|
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500/5000 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | LAN
WIRELESS LAN & BLUETOOTH
|
| Porty USB na tylnym panelu | 10 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 9 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 5 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 6 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk BIOS Flash |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x SMA |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.2 Gen 2 Type-A |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Clear CMOS |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 3 x USB 3.2 Gen 2 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik otwarcia obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Taśma LED RGB |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 6 x 4pin chassis fan |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x EZ Conn-header |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x USB 3.0 |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 243.84 mm x 304.8 mm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |