Producenci
MSI Płyta główna MAG X670E TOMAHAWK WIFI AM5 4DDR5 HDMI/DP ATX
Opis
MAG X670E TOMAHAWK WIFI
- Obsługuje procesory AMD Ryzen z serii 7000 do komputerów stacjonarnych
- Obsługuje pamięć DDR5, do 6000+(OC) MHz
- Udoskonalona konstrukcja zasilania: system zasilania 14+2+1 Duet Rail, dwa 8-pinowe złącza zasilania procesora, Core Boost, Memory Boost
- Błyskawiczna szybkość gier: gniazdo PCIe 5.0, Lightning Gen5 M.2, USB 3.2 Gen 2x2
- Najlepsze rozwiązanie termiczne: rozszerzona konstrukcja radiatora i M.2 Shield Frozr zostały stworzone z myślą o wysokiej wydajności systemu i nieprzerwanej pracy
- Wzmocniony dźwięk: Studyjna jakość dźwięku, dla uzyskania najlepszych wrażeń z gry
- Wysokiej jakości płytka drukowana: 8-warstwowa płytka drukowana wykonana z zagęszczonej miedzi o grubości 2 uncji i materiału klasy serwerowej
Dane techniczne
| Model | MAG X670E TOMAHAWK WIFI |
| Gniazdo procesora | Socket AM5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 7 |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD X670 |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5200 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 192 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 4 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 2 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | 4x M.2:
4 x SATA 6G |
| Grafika |
*Dostępne tylko w przypadku procesorów ze zintegrowaną grafiką. Specyfikacje grafiki mogą się różnić w zależności od zainstalowanego procesora. |
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ax |
| Interfejs sieciowy | LAN: Realtek RTL8125BG 2.5Gbps LAN
|
| Porty USB na tylnym panelu | 8 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 9 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 8 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 5 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik centralny / Subwoofer |
| Złącza zewnętrzne | 1 x S/PDIF |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x SMA |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik tylny |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk BIOS Flash |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 6 x 4pin chassis fan |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik otwarcia obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x Taśma LED RGB |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x EZ Debug LED |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora chłodzenie cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x M.2 |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 243.84 x 304.8 mm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |