Producenci
MSI Płyta główna MAG X870 TOMAHAWK WIFI AM5 4DDR5 ATX
Opis
MAG X870 TOMAHAWK WIFI jest przeznaczony dla graczy, którzy chcą mieć stabilne, trwałe i przyjazne dla majsterkowiczów podstawy do budowy komputerów. Wyposażony w prawdziwe rozwiązanie Wi-Fi 7, 5G LAN, USB 40 Gb/s, rozwiązania PCIe 5.0, dodatkowe zasilanie PCIe i ekskluzywne funkcje EZ DIY, jest gotowy na bitwę procesorów AMD Ryzen serii 9000.
MAG X870 TOMAHAWK WIFI
- Obsługuje procesory stacjonarne AMD Ryzen serii 9000 / 8000 / 7000
- Obsługuje pamięć DDR5, dwukanałową DDR5 8400+ MT/s (OC)
- Ultra wydajność: 14+2+1 Duet Rail Power System, dwa 8-pinowe złącza zasilania procesora, Core Boost, Memory Boost, 8-warstwowa płytka PCB wykonana z 2-uncjowej pogrubionej miedzi i materiału klasy serwerowej
- Frozr Guard: rozszerzony radiator, podkładki termiczne MOSFET o wartości 7 W/mK, dodatkowe podkładki termiczne dławików i EZ M.2 Shield Frozr II są zbudowane z myślą o wysokiej wydajności systemu i nieprzerwanym działaniu
- EZ DIY: EZ M.2 Shield Frozr II, EZ M.2 Clip II, EZ PCIe Release i EZ Antenna
- Błyskawiczne wrażenia z gry: gniazdo PCIe 5.0, Lightning Gen 5 x4 M.2
- Ultra Connect: USB4 i 5G LAN z rozwiązaniem Wi-Fi 7 najnowszym rozwiązaniem do zastosowań profesjonalnych i multimedialnych, zapewniającym bezpieczne, stabilne i szybkie sieciowanie oraz transmisję danych
- Audio Boost 5: Nagradzaj swoje uszy jakością dźwięku klasy studyjnej, aby uzyskać najbardziej wciągające wrażenia z gry
Dane techniczne
| Model | MAG X870 TOMAHAWK WIFI |
| Gniazdo procesora | Socket AM5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 9 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 7 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 3 |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD X870 |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8400 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 256 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 3 x PCIe x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 4 |
| Gniazda rozszerzeń | 4 x M.2 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 1 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów |
|
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500/5000 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Interfejs sieciowy |
|
| Porty USB na tylnym panelu | 12 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 9 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 7 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 4 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x S/PDIF |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk BIOS Flash |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 3 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Clear CMOS |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB4 Typ-C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 6 x 4pin chassis fan |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x EZ Debug LED |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik otwarcia obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Taśma LED RGB |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x System panel |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 304.8 mm x 243.84 mm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |