Producenci
MSI Płyta główna MAG Z790 TOMAHAWK MAX WIFI s1700 4DDR5 ATX
Opis
MAG Z790 TOMAHAWK MAX WIFI
- Obsługa procesorów Intel Core 14./13./12. generacji, procesorów Intel Pentium Gold i Celeron dla gniazda LGA 1700
- Obsługuje pamięć DDR5, do 7800+(OC) MHz
- Ulepszona konstrukcja zasilania: lustrzany układ zasilania 16+1+1, podwójne 8-pinowe złącza zasilania procesora, wzmocnienie rdzenia, zwiększenie pamięci
- Błyskawiczne wrażenia z gry: gniazdo PCIe 5.0, Lightning Gen 5 M.2, USB 3.2 Gen 2x2
- Rozwiązanie termiczne klasy premium: rozszerzona konstrukcja radiatora i M.2 Shield Frozr zostały zbudowane z myślą o wysokiej wydajności systemu i nieprzerwanej pracy
- AUDIO BOOST 5: Nagradzaj swoje uszy studyjną jakością dźwięku, aby uzyskać najbardziej wciągające wrażenia z gry
- Wysokiej jakości PCB: 6-warstwowa płytka drukowana wykonana z miedzi o grubości 2 uncji i materiału klasy serwerowej
Dane techniczne
| Model | MAG Z790 TOMAHAWK MAX WIFI |
| Gniazdo procesora | LGA1700 |
| Rodzina procesora | Intel Core |
| Rodzina procesora | Intel Pentium Gold |
| Rodzina procesora | Intel Celeron |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | INTEL Z790 |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7400 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 192 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 4 |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x M.2 |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x PCIe x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 8 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | 4x M.2 |
| Grafika | 1x HDMI |
| Karta dźwiękowa | Realtek ALC4080 Codec |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Interfejs sieciowy |
* 6GHz band support may depend on every countrys regulations and Wi-Fi 7 will be ready in Windows 11 SV3. |
| Porty USB na tylnym panelu | 10 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 7 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 6 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 7 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x SMA |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik boczny |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik tylny |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik otwarcia obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 6 x 4pin chassis fan |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Taśma LED RGB |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 243.84 x 304.8mm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |