Producenci
MSI Płyta główna MPG B550 GAMING PLUS AM4 4DDR4 HDMI/DP ATX
Opis
Gra ze stylem
Płyty główne z serii MPG wydobywają z gier to, co najlepsze, umożliwiając pełną ekspresję kolorów dzięki zaawansowanej kontroli i synchronizacji oświetlenia RGB. Eksperymentuj na nowym, wyższym poziomie personalizacji korzystając z przedniej taśmą podświetleniowej LED, która pozwala na wygodne wyświetlanie powiadomień i statusów z gry w czasie rzeczywistym. Z serią MPG, możesz przekształć swój sprzęt w centrum informacyjne i stylową tablicę wyników.
System chłodzenia przeznaczony do obsługi większej liczby rdzeni i wyższej wydajności
W przypadku procesorów charakteryzujących się większą liczbą rdzeni, wyjątkowo istotna jest konstrukcja systemu chłodzenia tak, aby mieć pewność, że temperatura CPU utrzymywana będzie na stałym, niskim poziomie. Rozbudowany układ regulatora PWM firmy MSI i ulepszony projekt obwodów elektrycznych sprawiają, że nawet najbardziej zaawansowane procesory Ryzen na płytach głównych MSI mogą zawsze pracować z pełną prędkością.
Złącza Lightning GEN 4 M.2
Dzięki temu, że płyty główne z serii MSI B550 przystosowano do obsługi trzeciej generacji procesorów Ryzen, to można je było również wyposażyć w najnowszy standard złączy dla pamięci SSD, Lightning Gen 4 M.2, który to standard zgodny jest ze specyfikacją PCI-E 4.0. Dzięki temu płyta korzysta z najszybszego, dostępnego na rynku rozwiązania pamięci masowej, gdzie prędkość transferu danych może dochodzić do 64 Gbit/s.
MPG B550 GAMING PLUS
- Obsługa trzeciej generacji procesorów AMD Ryzen i przyszłych modeli AMD Ryzen po aktualizacji BIOS-u
- Obsługa pamięci DDR4 do 4400 MHz (overclocking)
- Wyjątkowa szybkość w grach: zgodność z PCIe 4.0, złącza Lightning Gen4 x4 M.2 2 z wbudowanym systemem chłodzenia M.2 Shield Frozr, porty AMD Turbo USB 3.2 GEN
- Potężna konstrukcja: Technologia Core Boost, cyfrowy układ PWM, płytka drukowana z dwoma uncjami rozmieszczonej warstwowo miedzi, funkcja, system DDR4 Boost
- System chłodzenia klasy premium: Ulepszona, wydłużona konstrukcja radiatorów Extended Heatsink oraz system chłodzenia napędów M.2 Shield Frozr, zapewniają wysoką wydajność systemu i pozwalają na prowadzenie rozgrywek non-stop.
- Fabrycznie zamontowane osłony złączy We/Wy: Lepsza ochrona przed zakłóceniami EMI i większa wygoda instalacji
- Przycisk Flash BIOS ze zoptymalizowaną funkcją Clear CMOS: Wystarczy użyć pamięci USB, aby w ciągu kilku sekund sflashować BIOS. Przywróć domyślne ustawienia BIOS-u bez żadnych dodatkowych działań.
- System dźwiękowy Audio Boost: generowanie dźwięku o jakości studyjnej.
Dane techniczne
| Model | MPG B550 GAMING PLUS |
| Gniazdo procesora | Socket AM4 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD B550 Chipset |
| Rodzaj pamięci | DDR4 |
| Liczba gniazd DDR4 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2133 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3866 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4266 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3733 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2667 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3066 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4133 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 1866 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 2933 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 3466 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 128 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x PCIe 3.0 x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 6 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | AMD B550 Chipset
|
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa | Realtek ALC892 Codec
|
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | 1x Realtek 8111H Gigabit LAN controller |
| Porty USB na tylnym panelu | 8 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 8 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 2 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 2 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik boczny |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk BIOS Flash |
| Złącza zewnętrzne | 1 x S/PDIF |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik tylny |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x PS/2 Klawiatura/Mysz Combo |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Zworka Clear CMOS |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik otwarcia obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 6 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 30.5 x 24.4 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |