Producenci
MSI Płyta główna MPG X870E CARBON WIFI AM5 4DDR5 ATX
Opis
MPG X870E CARBON WIFI
- Obsługuje procesory stacjonarne AMD Ryzen serii 9000 / 8000 / 7000
- Obsługuje pamięć DDR5, dwukanałową DDR5 8400+ MT/s (OC)
- Ultra wydajność: 18+2+1 Duet Rail Power System, dwa 8-pinowe złącza zasilania procesora, Core Boost, Memory Boost, 8-warstwowa płytka PCB wykonana z 2-uncjowej pogrubionej miedzi i materiału klasy serwerowej
- Frozr Guard: Powiększony radiator z rurką cieplną, podkładki termiczne MOSFET o mocy 7 W/mk, dodatkowe podkładki termiczne dławików i M.2 Shield Frozr są zbudowane z myślą o wysokiej wydajności systemu i nieprzerwanym graniu
- EZ DIY: EZ PCIe Release, EZ M.2 Shield Frozr II, EZ M.2 Clip II i EZ Antenna
- Błyskawiczne wrażenia z gry: gniazdo PCIe 5.0, Lightning Gen 5 M.2
- Ultra Connect: USB4 i 5G LAN + 2.5G LAN z rozwiązaniem Wi-Fi 7 najnowsze rozwiązanie do zastosowań profesjonalnych i multimedialnych, zapewniające bezpieczne, stabilne i szybkie sieciowanie oraz transmisję danych
- Audio Boost 5: Nagradzaj swoje uszy jakością dźwięku klasy studyjnej, aby uzyskać najbardziej wciągające wrażenia z gry
Dane techniczne
| Model | MPG X870E CARBON WIFI |
| Gniazdo procesora | Socket AM5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 7 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 3 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 9 |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD X870E |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 256 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 4 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 3 x PCIe x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 8 |
| Gniazda rozszerzeń | 4 x M.2 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | 3x PCI-E x16 slot |
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500/5000 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Interfejs sieciowy |
Sieć bezprzewodowa i bluetooth
|
| Porty USB na tylnym panelu | 15 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 9 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 4 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 11 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 2 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB4 Typ-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out (przód) |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk BIOS Flash |
| Złącza zewnętrzne | 8 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Clear CMOS |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x S/PDIF |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Smart |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 5 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik otwarcia obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik temperatury |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Taśma LED RGB |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x EZ Debug LED |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 243.84 mm x 304.8 mm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |