Producenci
MSI Płyta główna MPG Z890 EDGE TI WIFI s 1851 4DDR5 HDMI/DP ATX
Opis
MPG Z890 EDGE TI WIFI
MPG Z890 EDGE TI WIFI jest pokryty srebrno-białym schematem kolorów dla miłośników białych komputerów PC, aby pokazać inną tożsamość. Jest również wydajny dzięki rozwiązaniu Killer Wi-Fi 7 i 5G LAN, Thunderbolt 4 i najnowszej kompatybilności z PCIe 5.0, dodatkowej mocy PCIe i jest to najlepsza płyta główna Z890 ATX z białym motywem dla procesorów Intel Core Ultra.
- Obsługa procesorów Intel Core Ultra (seria 2) dla gniazda LGA 1851
- Obsługa pamięci DDR5, do 9200+ MT/s (OC)
- Ultra wydajność: 16+1+1+1 Duet Rail Power System, dwa 8-pinowe złącza zasilania procesora, Core Boost, Memory Boost, 8-warstwowa płytka PCB wykonana z 2-uncjowej pogrubionej miedzi i materiału klasy serwerowej
- Frozr Guard: powiększony radiator z rurką cieplną, podkładki termiczne MOSFET o mocy 7 W/mk, dodatkowe podkładki termiczne dławików i M.2 Shield Frozr są zbudowane z myślą o wysokiej wydajności systemu i nieprzerwanym graniu
- EZ DIY: EZ PCIe Release, EZ M.2 Shield Frozr II, EZ M.2 Clip II i EZ Antenna
- Błyskawiczne wrażenia z gry: gniazdo PCIe 5.0, Lightning Gen 5 M.2
- Ultra Connect: Thunderbolt 4 i Intel Killer 5G LAN z rozwiązaniem Wi-Fi 7 - Najnowsze rozwiązanie do zastosowań profesjonalnych i multimedialnych, zapewniające bezpieczne, stabilne i szybkie sieciowanie i transmisję danych
- Audio Boost 4: Nagradzaj swoje uszy jakością dźwięku klasy studyjnej, aby uzyskać najbardziej wciągające wrażenia z gry
Dane techniczne
| Model | MPG Z890 EDGE TI WIFI |
| Gniazdo procesora | LGA1851 |
| Rodzina procesora | Intel Core Ultra |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | INTEL Z890 |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 9200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 256 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 4 |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x PCIe x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 5 x M.2 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | Gniazdo
Pamięć masowa
RAID
|
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500/5000 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Interfejs sieciowy | LAN
Bezprzewodowa sieć LAN i bluetooth
|
| Porty USB na tylnym panelu | 12 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 8 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 6 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 9 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.1 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x Thunderbolt 4 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x S/PDIF |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Clear CMOS |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk BIOS Flash |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik otwarcia obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Taśma LED RGB |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik temperatury |
| Złącza dostępne na płycie | 6 x 4pin chassis fan |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Thunderbolt |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x EZ Conn-header |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 243.84 mm x 304.8 mm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |