Producenci
MSI Płyta główna PRO B650-S WIFI AM5 4DDR5 HDMI/DP ATX
Opis
PRO B650-S WIFI
Płyty główne z serii PRO B650-S WIFI zostały zaprojektowane z myślą o graczach, którzy oczekują wszystkiego co najlepsze - mnóstwa złączy, elastycznych narzędzi i wygodnej łączności Wi-Fi w połączeniu z pamięcią DDR5.
- Obsługa desktopowych procesorów z serii AMD Ryzen 9000 / 8000 / 7000.
- Dwukanałowa obsługa pamięci DDR5 do 7200+ MHz (overclocking).
- Wzmocniony system zasilania: 12+2-fazowy, dwuszynowy system zasilania Duet Rail Power System z technologią P-PAK, dwa 8-pinowe złącza zasilania procesora, technologie Core Boost i Memory Boost.
- System chłodzenia klasy premium: podkładki termiczne 7W/mK na tranzystorach mocy MOSFET oraz system chłodzenia napędów M.2, M.2 Shield Frozr, zwiększają wydajność systemu i pozwalają na niezakłóconą wielogodzinną pracę.
- Najwyższej jakości płytka drukowana: 6-warstwowa płytka drukowana z dwoma uncjami rozmieszczonej warstwowo miedzi.
- Wyjątkowa szybkość: złącza PCIe 4.0 i Lightning Gen 4 x4 M.2 z systemem M.2 Shield Frozr, porty USB 3.2 Gen 2x2.
- Sieć 2.5G LAN i bezprzewodowy moduł Wi-Fi 6E: Ulepszone rozwiązanie sieciowe do profesjonalnego i multimedialnego. Oferuje bezpieczne, stabilne i szybkie połączenie sieciowe.
- System dźwiękowy Audio Boost: generowanie dźwięku o jakości studyjnej pozwalającej uzyskać efekt wyjątkowego zanurzenia w grze.
Dane techniczne
| Model | PRO B650-S WIFI |
| Gniazdo procesora | Socket AM5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD B650 |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6000 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6800 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 256 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x PCIe 4.0 x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| Maksymalna ilość urządzeń ATA | 0 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | 2 x M.2:
4 x SATA 6G |
| Grafika | 1 x HDMI
1 x DisplayPort
*Dostępne tylko w procesorach ze zintegrowaną grafiką. Specyfikacje graficzne mogą się różnić w zależności od zainstalowanego procesora. |
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax |
| Interfejs sieciowy | Realtek 8125BG 2.5G LAN |
| Porty USB na tylnym panelu | 8 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 15 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 6 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 5 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Tak |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk BIOS Flash |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik tylny |
| Złącza zewnętrzne | 3 x USB 3.2 Gen 2 Type-A |
| Złącza zewnętrzne | 2 x Wi-Fi Module |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out (przód) |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB4 Typ-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Głośnik centralny / Subwoofer |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Port szeregowy |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x M.2 |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x SATA III 6Gb/s |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-A |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x Adresowalna dioda LED |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 243,84 x 304,8 mm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |