Producenci
MSI Płyta główna PRO B840-P WIFI AM5 4DD R5 ATX
Opis
PRO B840-P WIFI
PRO B840-P WIFI oferuje prosty design z harmonijną srebrną kolorystyką, która idealnie pasuje zarówno do białych, jak i czarnych komputerów. Został zaprojektowany z wieloma ekskluzywnymi funkcjami MSI, prawdziwym Wi-Fi 7 z EZ Antenna, 2.5G LAN i PCIe 4.0 M.2 z EZ M.2 Shield Frozr II, gotowy na procesory AMD Ryzen serii 9000.
- Obsługuje procesory stacjonarne AMD Ryzen serii 9000 / 8000 / 7000
- Obsługuje pamięć DDR5, dwukanałową DDR5 8000+ MT/s (OC)
- Ultra wydajność: system zasilania Direct 7+2+1 z P-PAK, 8-pinowe złącza zasilania procesora, Core Boost, Memory Boost, 6-warstwowa płytka PCB wykonana z 2-uncjowej pogrubionej miedzi
- Frozr Guard: rozszerzony radiator, podkładki termiczne MOSFET o wartości 7 W/mK, dodatkowe podkładki termiczne dławików i EZ M.2 Shield Frozr II są zbudowane z myślą o wysokiej wydajności systemu i nieprzerwanym działaniu
- EZ DIY: EZ M.2 Shield Frozr II, EZ M.2 Clip II, EZ PCIe Clip II i EZ Antenna
- Błyskawiczne wrażenia z gry: gniazdo PCIe 4.0 i Lightning Gen 4 x4 M.2
- 2.5G LAN z rozwiązaniem Wi-Fi 7: niezwykłe rozwiązanie do zastosowań profesjonalnych i multimedialnych, zapewniające bezpieczne, stabilne, i szybka sieć i transmisja danych
- Audio Boost: Nagradzaj swoje uszy jakością dźwięku klasy studyjnej, aby uzyskać najbardziej wciągające wrażenia z gry
Dane techniczne
| Model | PRO B840-P WIFI |
| Gniazdo procesora | Socket AM5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 7 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 5 |
| Rodzina procesora | AMD Ryzen 9 |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | AMD |
| Chipset | AMD B840 |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 5600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8600 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 256 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 4 |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x M.2 |
| Gniazda rozszerzeń | 3 x PCIe 3.0 x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 4.0 x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów | 2x M.2
*Sprawdź w instrukcji ograniczenia dotyczące radiatorów dysków SSD M.2. |
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Interfejs sieciowy | LAN
WIRELESS LAN & BLUETOOTH
|
| Porty USB na tylnym panelu | 8 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 7 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 5 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 2 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Tak |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza zewnętrzne | 4 x USB 2.0 |
| Złącza zewnętrzne | 2 x SMA |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-A |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk BIOS Flash |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Przycisk Clear CMOS |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Port szeregowy |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik otwarcia obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Złącze kontrolera strojenia |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Taśma LED RGB |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-C |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 243.84 mm x 304.8 mm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |