Producenci
MSI Płyta główna PRO Z890-S WIFI s1851 4DDR5 ATX
Opis
PRO Z890-S WIFI
PRO Z890-S WIFI oferuje prosty design z harmonijną srebrną kolorystyką, która idealnie pasuje zarówno do białych, jak i czarnych komputerów. Został zaprojektowany z wieloma ekskluzywnymi funkcjami MSI, prawdziwym Wi-Fi 7 z anteną EZ, 2.5G LAN, Thunderbolt 4, PCIe 5.0 M.2 i dodatkowym zasilaniem PCIe, gotowy na procesory Intel Core Ultra.
- Obsługa procesorów Intel Core Ultra (seria 2) dla gniazda LGA 1851
- Obsługa pamięci DDR5, dwukanałowa pamięć DDR5 8600+ MT/s (OC)
- Ulepszona konstrukcja zasilania: 12+1+1+1 Duet Rail Power System z P-PAK, dwa 8-pinowe złącza zasilania procesora, Core Boost, Memory Boost, 6-warstwowa płytka drukowana
- Frozr Guard: rozszerzony radiator, podkładki termiczne MOSFET o wartości 7 W/mK, dodatkowe podkładki termiczne dławików i osłona M.2 Frozr są zbudowane dla wysokiej wydajności systemu i nieprzerwanego działania
- EZ DIY: EZ M.2 Clip II, EZ PCIe Clip II i EZ Antenna
- Błyskawiczne wrażenia z gry: gniazdo PCIe 5.0, Lightning Gen 5 x4 M.2
- Thunderbolt 4: przenosi Thunderbolt do USB-C z prawdziwą prędkością 40 Gb/s, obsługa wyświetlacza 8K, Daisy-Chain, Multi-Port Architektura akcesoriów i zgodność z USB 4.0
- 2.5G LAN z rozwiązaniem Intel Wi-Fi 7: ulepszone rozwiązanie sieciowe do użytku profesjonalnego i multimedialnego, zapewniające bezpieczną, stabilną i szybką sieć
- Wzmocnienie dźwięku: Nagradzaj swoje uszy jakością dźwięku klasy studyjnej, aby uzyskać najbardziej wciągające wrażenia z gry
Dane techniczne
| Model | PRO Z890-S WIFI |
| Gniazdo procesora | LGA1851 |
| Rodzina procesora | Intel Core Ultra |
| Zintegrowany procesor | Nie |
| Producent chipsetu | Intel |
| Chipset | INTEL Z890 |
| Rodzaj pamięci | DDR5 |
| Liczba gniazd DDR5 | 4 |
| Częstotliwość szyny pamięci | 4800 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 6400 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 8600 MHz |
| Częstotliwość szyny pamięci | 7200 MHz |
| Maks. wielkość pamięci | 256 GB |
| Gniazda rozszerzeń | 2 x PCIe 4.0 x 4 |
| Gniazda rozszerzeń | 3 x M.2 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 5.0 x 16 |
| Gniazda rozszerzeń | 1 x PCIe 3.0 x 1 |
| Gniazda rozszerzeń | 4 x PCIe x 16 |
| Maksymalna ilość urządzeń SATA | 4 |
| RAID | Tak |
| Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów |
|
| Grafika |
|
| Karta dźwiękowa |
|
| Interfejs sieciowy | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | Bluetooth |
| Interfejs sieciowy | LAN
Bezprzewodowa sieć LAN i bluetooth
|
| Porty USB na tylnym panelu | 8 |
| Porty USB do wyprowadzenia z płyty | 8 |
| Liczba portów USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 | 8 |
| Liczba portów USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 | 4 |
| FireWire (IEEE 1394) | Nie |
| Port / Złącze COM | Nie |
| Port / Złącze LPT | Nie |
| Złącza zewnętrzne | 6 x USB 3.0 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x DisplayPort |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line In |
| Złącza zewnętrzne | 1 x MIC |
| Złącza zewnętrzne | 1 x USB 3.1 Type-C |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Line Out |
| Złącza zewnętrzne | 1 x Thunderbolt 4 |
| Złącza zewnętrzne | 1 x HDMI |
| Złącza zewnętrzne | 1 x RJ-45 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 24pin ATX zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Przedni panel audio |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4pin wentylator procesora |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x System panel |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 8pin 12V zasilanie |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x TPM |
| Złącza dostępne na płycie | 2 x USB 3.0 |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x 4pin wentylator obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Thunderbolt |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x USB 2.0/1.1 |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x 4-pin wentylator chłodzenia cieczą |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Złącze kontrolera strojenia |
| Złącza dostępne na płycie | 3 x Adresowalna dioda LED |
| Złącza dostępne na płycie | 4 x EZ Debug LED |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Czujnik otwarcia obudowy |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x USB C |
| Złącza dostępne na płycie | 1 x Taśma LED RGB |
| Format płyty | ATX |
| Wymiary | 243.84 mm x 304.8 mm |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 11 |