Producenci
PNY Karta graficzna GeForce RTX5090 OC ARGB 3F 32GB 512-bit 1792GB/s
Opis
NVIDIA GeForce RTX 5090 to najpotężniejszy procesor graficzny GeForce w historii, oferujący przełomowe możliwości graczom i twórcom. Z łatwością radzi sobie z najbardziej zaawansowanymi modelami i najbardziej wymagającymi zadaniami twórczymi, dzięki bezprecedensowej mocy sztucznej inteligencji. Graj z pełnym ray tracingiem i najniższymi opóźnieniami. GeForce RTX 5090 opiera się na architekturze NVIDIA Blackwell i jest wyposażony w 32 GB ultraszybkiej pamięci GDDR7, dzięki czemu możesz zrobić wszystko.
Dane techniczne
| Model | GeForce RTX 5090 32GB ARGB Overclocked Triple Fan |
| Złącze karty graf. | PCI-E 16x ver. 5.0 |
| Producent chipsetu | NVIDIA |
| Chipset | GeForce RTX 5090 |
| Rodzaj pamięci | DDR7 |
| Szyna pamięci | 512-bitowa |
| Wielkość pamięci VRAM | 32 GB |
| Taktowanie rdzenia | 2010 MHz |
| Rdzenie CUDA | 21760 |
| Porty wideo | 1 x HDMI |
| Porty wideo | 3 x DisplayPort |
| Chłodzenie | Aktywne |
| Wymiary | 405 x 199 x 103 mm |
| Wersja | Box |