Producenci
QNAP Serwer NAS HS-453DX-8G 4x0HDD 8GB 4x1,5GHz 1x10GbE NBASE-T Tower
Opis
Cichy ale niezwykle wydajny: multimedialny serwer NAS z hybrydową strukturą pamięci masowej, łącznością 10 GbE, wyjściem HDMI 2.0 4K oraz chłodzeniem pasywnym
Model HS-453DX, nagrodzony na wystawie 2018 Computex d&i Design, wyróżnia się eleganckim minimalistycznym wyglądem, zapewniając jednocześnie maksymalną wydajność multimediów. Wyposażony w czterodzeniowy procesor Intel Celeron J4105 z wyjściem HDMI 2.0 (4K przy 60 Hz) model HS-453DX umożliwia bezpośrednie korzystanie z wysokiej jakości obrazu wideo w telewizorach HD 4K i doskonale pasuje do istniejącego zestawu kina domowego. Dzięki bezwentylatorowej konstrukcji model HS-453DX jest cichy w czasie działania, pozwalając na pełne korzystanie z multimediów niezakłócone żadnym hałasem. Model HS-453DX jest również przeznaczony do szybkiej komunikacji sieciowej, gdyż ma port 10GbE NBASE-T oraz pamięć masową o hybrydowym charakterze (HDD + SSD, dwie zatoki na 3,5-calowe napędy SATA i dwa gniazda na napędy SSD SATA M.2 2280) umożliwiające szybki transfer plików i płynne przesyłanie strumieniowe wideo.
Dane techniczne
| Procesor | Czterordzeniowy procesor Intel Celeron J4105 o taktowaniu 1,5 GHz (zwiększanym do 2,5 GHz) |
| Wbudowana pamięć RAM | 8 GB |
| Maks. wielkość pamięci | 8 GB |
| Rodzaj pamięci | SODIMM DDR4 |
| Liczba obsadzonych gniazd pamięci | 2 |
| Liczba wolnych gniazd pamięci | 0 |
| Liczba wszystkich gniazd pamięci | 2 |
| Wbudowana pamięć flash | 4 GB |
| Liczba zainstalowanych dysków tw. | 0 |
| Pojemność sumaryczna wszystkich zainstalowanych dysków | 0 KB |
| Maks. liczba dysków | 4 |
| Typ dysku | SSD |
| Typ dysku | HDD |
| Format szerokości | 3,5'' (LFF) |
| Format szerokości | M.2 2280 |
| Interfejs dysku | SATA |
| RAID | Tak |
| Poziomy RAID | 1 |
| Poziomy RAID | 6 |
| Poziomy RAID | 5 |
| Poziomy RAID | 0 |
| Poziomy RAID | 10 (1+0) |
| Pozostałe parametry dysku | 2 x 3,5-calowe wnęki na dyski SATA 6 Gb/s wymieniane podczas pracy |
| Architektura sieci | GigabitEthernet |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10/100/1000 Mbit/s |
| Interfejs sieciowy | 1 x 10Gbit/s 10GBase-T |
| Gniazda we/wy | 2 x HDMI |
| Gniazda we/wy | 2 x USB 3.0 |
| Gniazda we/wy | 1 x USB (Type C) |
| Gniazda we/wy | 3 x 3,5 mm minijack |
| Gniazda we/wy | 2 x USB 2.0 |
| Obudowa | Tower |
| Zasilanie | 90 W, 100240 V |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Waga | 2.4 kg |
| Wymiary | 42,8 x 404 x 220 mm |
| Video |