Producenci
TP-LINK MR3020 mobilny router xDSL WiFI N150/3G 1xWAN 1xUSB (na modem)
Opis
Dziel się wolnością 3G! Zasilany przez laptopa lub zewnętrzny zasilacz router TL-MR3020 umożliwia łatwe współdzielenie mobilnego połączenia 3G/3.75G z rodziną i przyjaciółmi na kampingu, w hotelu, wszędzie tam gdzie dostępna jest sieć 3G/3.75G. Podłączenie modemu USB 3G do routera umożliwia błyskawiczne utworzenie bezprzewodowego punktu dostępowego.
Cechy wyróżniające ten model routera to jego małe rozmiary oraz port mini-USB, zapewniający mu zasilanie po podłączeniu do laptopa lub zewnętrznego zasilacza. Laptop wystarczy by zapewnić zasilanie TL-MR3020 i w dowolnym miejscu utworzyć bezprzewodową sieć do wykorzystania przez iPady™, telefony Android™, czytniki Kindle™ i ogromną większość innych urządzeń przeznaczonych do korzystania z sieci Wi-Fi
Kompatybilność jest najważniejszą cechą rozpatrywaną przy wyborze routerze 3G. Firma TP-LINK zapewnia swoich klientów, iż jej routery 3G sprzedawane w różnych regionach świata są kompatybilne z modemami dostarczanymi przez dostawców usług internetowych. Aby zapewnić użytkowników o zgodności działania urządzeń w miejscach ich zamieszkania, specjalne zespoły testerów sprawdzają na całym świecie kompatybilność działania routerów z najnowszymi modemami pojawiającymi się na rynku.
Funkcja zabezpieczania połączenia jednym przyciskiem umożliwia użytkownikom routera TL-MR3020 natychmiastowe zabezpieczenie sieci po przyciśnięciu przycisku "WPS". Powoduje to automatyczne nawiązanie zabezpieczonego połączenia WPA2, które jest o wiele bardziej bezpieczne niż szyfrowane połączenia WEP. Ten sposób nawiązywania bezpiecznego połączenia jest nie tylko szybszy i bezpieczniejszy od standardowych metod, ale również wygodniejszy - nie trzeba pamiętać hasła!
Przepustowość mobilnej sieci Internetowej jest ograniczona. Dzięki funkcji IP QoS router TL-MR3020 umożliwia optymalne wykorzystanie dostępnego pasma oraz kontrolę przepustowości zapobiegającą przeciążeniom sieci i nadużywaniu łącza. Dzieląc się mobilnym dostępem do sieci możesz zdecydować w jaki sposób dostępne pasmo będzie dzielone pomiędzy użytkowników.
Router TL-MR3020 może zostać łatwo i szybko podłączony w niemal dowolnym miejscu. Wystarczy podłączyć modem USB do routera, wybrać nazwę sieci bezprzewodowej i połączyć się do niej. Dzięki instrukcji dołączonej do routera nawet początkujący użytkownicy mogą łatwo połączyć się do bezprzewodowej sieci.
Dane techniczne
| Model | TL-MR3020 |
| Typ | GSM 3G/4G |
| Transmisja danych | UMTS |
| Transmisja danych | HSDPA |
| Transmisja danych | Ev-DO |
| Standardy | 802.11n |
| Standardy | 802.11b |
| Standardy | 802.11g |
| Pasmo | 2,4 GHz |
| Bezpieczeństwo | - Bezpieczeństwo transmisji bezprzewodowej: 64/128 bitowe WEP, WPA-PSK/WPA2-PSK, filtrowanie MAC - Bezpieczeństwo transmisji: zapora sieciowa, filtrowanie adresów MAC, ochrona przed atakami DoS |
| Czytnik kart pamięci | Brak |
| Standard pamięci SD / CF | Nie dotyczy |
| Porty we/wy | 1 x mini USB |
| Porty we/wy | 1 x WAN (RJ-45) |
| Porty we/wy | 1 x USB 2.0 Type A |
| Zasilanie | - Zasilacz zewnętrzny: 5VDC/1.0A |
| Akcesoria w zestawie | - Router TL-MR3020 - Skrócona instrukcja instalacji - Zasilacz - Kabel USB - Płyta CD - Kabel Ethernet |
| Kolor | Biały |
| Kolor | Szary |
| Wymiary | 74 x 67 x22 mm |
| Pozostałe parametry | - Przycisk szybkiego zabezpieczania połączenia, przycisk reset, przełącznik trybu działania urządzenia - Tryby pracy bezprzewodowej: Router 3G, router podróżny (AP), klient WISP - DHCP: Serwer, lista klientów DHCP, rezerwacja adresów - Dopuszczalna temperatura pracy:-10℃~60℃
|