Producenci
i-tec USB 3.0 Metal 3-portowy HUB z adapterem Gigabit Ethernet
Opis
Połączenie funkcji pasywnego HUBa z adapterem Gigabit Ethernet.
Urządzenie umożliwia szybkie i proste podłączenie akcesoriów USB do notebooka, tabletu, PC, oraz natychmiastowy dostęp do sieci i internetu poprzez połączenie Gigabit Ethernet. HUB posiada 3 porty USB 3.0 z funkcją Plug & Play oraz możliwością ładowania przez USB - HUB automatycznie wykrywa urządzenia podłączone przez port USB, które wymagają ładowania. Porty USB 3.0 są szczególnie ważne do uzyskania optymalnego transferu danych z pamięci USB 3.0 i kart pamięci flash, gdzie większość z nich umożliwia uzyskanie wysoką szybkość transferu.
Port Gigabit Ethernet oferujący szybki dostęp do sieci 10/100/1000 Mbps.
Korzyść to szybki internet bez zakłóceń. HUB jest zasilany za pomocą magistrali USB i posiada wbudowaną ochronę przeciwprzepięciową, w przypadku zwarcia na urządzeniach peryferyjnych. Jest kompatybilny z wieloma systemami od Windows, Mac OS do Linux. Z połączenia sieciowego Ethernet można również korzystać w systemie Android. Jednak opcja ta musi być udostępniona przez producenta danego urządzenia z systemem Android. Dostępność funkcji można sprawdzić Ustawienia połączenia sieciowego → Inne sieci (musi być Ethernet).
Dane techniczne
| Rodzaj | Pasywny |
| Liczba portów | 3 |
| Standard | USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 |
| Ładowanie urządzeń | Tak |
| Porty | 3 x USB Type A Żeńska |
| Porty | 1 x RJ-45 Żeńska |
| Porty | 1 x USB Type A Męska |
| Zasilanie | USB 5V |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Mac OS |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 8 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 7 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 8.1 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Linux |
| Akcesoria w zestawie | - i-tec USB 3.0 Metal HUB 3 Port + Gigabit Ethernet Adapter z kablem (28 cm) |
| Kolor | Szary |
| Kolor | Czarny |
| Wymiary | 96 x 30 x 21 mm |
| Waga | 65 g |
| Pozostałe parametry | - Dostęp do szybkiej sieci oraz internetu przez Gigabit Ethernet, 1x port Ethernet GLAN RJ-45 obsługuje prędkość 10 / 100 / 1000 Mbps |