Producenci
i-tec USB-C Slim 3-port HUB z adapterem Gigabit Ethernet
Opis
Połączenie funkcji pasywnego HUBa z adapterem Gigabit Ethernet. Urządzenie umożliwia szybkie i proste podłączenie akcesoriów USB do notebooka, tabletu, PC lub smartphonu wyposażonych w nowy konektor USB-C lub Thunderbolt 3, oraz natychmiastowy dostęp do sieci i internetu poprzez połączenie Gigabit Ethernet.
HUB posiada 3 porty USB 3.0 z funkcją Plug & Play oraz możliwością ładowania przez USB - HUB automatycznie wykrywa podłączone przez port USB urządzenia, które wymagają ładowania. Porty USB 3.0 są szczególnie ważne do uzyskania optymalnego transferu danych z pamięci USB 3.0 i kart pamięci flash, gdzie większość z nich umożliwia uzyskanie wysoką szybkość transferu.
Port Gigabit Ethernet oferujący szybki dostęp do sieci 10/100/1000 Mbps. Korzyść to szybki internet bez zakłóceń.
HUB jest zasilany za pomocą magistrali USB i posiada wbudowaną ochronę przeciwprzepięciową, w przypadku zwarcia na urządzeniach peryferyjnych.
Jest kompatybilny z wieloma systemami od Windows, Mac OS do Linux.
Z połączenia sieciowego Ethernet można również korzystać w systemie Android. Jednak opcja ta musi być udostępniona przez producenta danego urządzenia z systemem Android. Dostępność funkcji można sprawdzić Ustawienia połączenia sieciowego → Inne sieci, które muszą zawierać Ethernet. HUB jest kompatybilny z Apple MacBook 2015, Chromebook Pixel 2015, Acer Switch Alpha 12, Dell XPS 13, HP EliteBook Folio G1 oraz innymi urządzeniami wyposażonymi w nowy port USB-C. Nowe złącze USB-C posiada wiele zalet. Jest mniejsze i symetryczne, pozwala na wpięcie dowolną stroną.
Dane techniczne
| Rodzaj | Pasywny |
| Liczba portów | 3 |
| Standard | USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 |
| Ładowanie urządzeń | Tak |
| Porty | 1 x RJ-45 Żeńska |
| Porty | 3 x USB Type A Żeńska |
| Porty | 1 x USB Type C Męska |
| Zasilanie | USB 5V |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 8 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Android |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 8.1 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Mac OS |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 10 |
| Obsługiwane systemy operacyjne | Windows 7 |
| Akcesoria w zestawie | - i-tec USB-C Slim HUB 3 Port + Gigabit Ethernet Adapter z wbudowanym kablem (16 cm) |
| Kolor | Czarny |
| Wymiary | 125 x 29 x 15 mm |
| Waga | 50 g |
| Pozostałe parametry | - Połączenie funkcji pasywnego HUBa z adapterem Gigabit Ethernet. Urządzenie umożliwia szybkie i proste podłączenie akcesoriów USB do notebooka, tabletu, PC lub smartphonu wyposażonych w nowy konektor USB-C lub Thunderbolt 3, oraz natychmiastowy dostęp do sieci i internetu poprzez połączenie Gigabit Ethernet |